Wszystkie kategorie

Wszystko, co chciałabyś wiedzieć o olejowaniu włosów. BONUS. Jakich błędów unikać?

Wszystko, co chciałabyś wiedzieć o olejowaniu włosów. BONUS. Jakich błędów unikać?

Jakich błędów unikać, podczas olejowania?

Podczas olejowania możemy popełnić błędy, które wpłyną na brak pozytywnych efektów, a nawet mogą pogorszyć kondycję włosów. Oto najczęstsze z nich:

1.       Nakładanie oleju na nieumyte włosy.

Zalegający na skórze głowy łój oraz potencjalne bakterie nie będą współpracowały z olejem, ponadto, same w sobie mogą się przyczynić do wypadania włosów. Jeśli włosy będą pokryte lakierem, pianką lub innymi kosmetykami do stylizacji włosów, stworzą barierę dla oleju i ten nie będzie mógł przeniknąć w głąb włosa. Zabieg nie będzie efektywny.

 

2.       Wybór niewłaściwego oleju.

Przyjrzyj się swoim włosom, oceń ich stan, stopień porowatości i przeanalizuj, który olej będzie dla Ciebie najlepszym wyborem. Dobór odpowiedniego oleju jest kluczem do sukcesu wykonywanego zabiegu.

 

3.       Nakładanie zbyt małej lub zbyt dużej ilości oleju.

Początkowo, możesz nie wiedzieć jaka ilość będzie odpowiednia. Zbyt mała ilość może nie przynieść wyczekanego efektu, natomiast zbyt duża- utrudnić jego skuteczne zmycie. Zaczynając przygodę z olejowanie, użyj 2-3 ml i oceń, czy jest to optymalna ilość. Z czasem nauczysz się, ile preparatu nakładać na swoje włosy.

 

4.       Trzymanie oleju na włosach zbyt krótko.

olejowanie jest zabiegiem, który wymaga czasu i cierpliwości. Jeśli będziesz trzymać preparat na włosach przez kilka minut, raczej nie ma co liczyć na poprawę kondycji kosmyków.

Najlepiej byłoby, gdybyś trzymała olej na włosach minimum 30 minut. Kilkuminutowy zabieg nie przyniesie efektu. Od czasu do czasu, pozostaw go na 2-3 godziny, a „od święta” pozwól sobie na nocną kurację.

 

5.       Niedokładne zmywanie oleju.

Nie zawsze umycie włosów szamponem okaże się wystarczające. Jak już wspominaliśmy, warto uprzednio zemulgować olej maską lub odżywką, co ułatwi dokładne zmycie.

 

6.       Brak systematyczności i niewłaściwa pielęgnacja włosów na co dzień.

Optymalnie, olejowanie włosów powinnyśmy wykonywać raz w tygodniu (w zależności od kondycji i stopnia porowatości włosów, nawet 2 razy w tygodniu). Poza samą kuracją olejem, istotne jest jak traktujesz włosy podczas codziennych czynności- mycia, suszenia i czesania. Nie osiągniesz wyczekiwanych efektów, nakładając olej na włosy sporadycznie oraz nie skupiając się na właściwej pielęgnacji włosów na co dzień.