Wszystkie kategorie

Jaką glinkę wybrać? Sprawdź, która glinka jest odpowiednia dla Twojego rodzaju skóry.

Jaką glinkę wybrać? Sprawdź, która glinka jest odpowiednia dla Twojego rodzaju skóry.

Dziewczyny, znacie glinki? Wiecie jak ich używać, którą wybrać dla siebie? Chętnie pomożemy!

Glinki pozyskuje się z głębi gleby, jaskiń, dna zbiorników wodnych (rozlewisk) bądź z popiołu wulkanicznego. Dzięki temu są wolne od zanieczyszczeń. Mają mnóstwo właściwości pożądanych w pielęgnacji skóry. Glinki to skarbnica najróżniejszych składników mineralnych, jak wapń, potas, krzem, żelazo, fosfor, magnez bądź selen.

Jaką glinkę wybrać dla swojego rodzaju skóry?

Glinka Różowa: idealna do pielęgnacji skóry wrażliwej i podrażnionej, z bliznami i przebarwieniami, naczyniowej, łojotokowej, ze skłonnością do zaskórników, dojrzałej, wymagającej ujędrnienia.

Glinka Zielona: idealna do pielęgnacji cery normalnej, mieszanej i tłustej, wymagającej regeneracji i odżywienia, skóry problemowej, trądzikowej, łojotokowej, dojrzałej, z oznakami starzenia, wymagającej ujędrnienia, z cellulitem.

Glinka Fioletowa: jest niezwykle delikatna, dzięki czemu znajduje zastosowanie w pielęgnacji skóry wrażliwej, suchej, normalnej, tłustej, mieszanej oraz wymagającej ujędrnienia. Polecana także do cery zanieczyszczonej, podrażnionej, problemowej, o nierównym kolorycie.

Glinka Czerwona: idealna do pielęgnacji cery wrażliwej, mieszanej i tłustej, zmęczonej, naczyniowej, wymagającej regeneracji i odżywienia, skóry problemowej, z trądzikiem różowatym, wymagającej ujędrnienia.

Glinka Biała: idealna do pielęgnacji skóry suchej i delikatnej, dojrzałej, z oznakami starzenia, wymagającej regeneracji i odżywienia.

Glinka Rassal: polecana do każdego rodzaju skóry, cery wrażliwej, problemowej, dojrzałej o obniżonej elastyczności, odwodnionej oraz z nadprodukcją sebum.